Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Zagajnik 2017

Zapraszamy Was do udziału Zagajniku czyli wyjeździe instruktorskim Hufca, który odbędzie się w dniach 8-10 września 2017 r. Ruszyły zgłoszenia, które potrwają do 23 czerwca. 

Najpierw zapraszamy Cię do obejrzenia krótkiego filmu. Zagajnik wedle naszej wizji to taki wyjazd, gdzie instruktorzy robią coś dla siebie przed rozpoczęciem pracowitego roku harcerskiego. Mają czas, aby odpocząć, porozmawiać, poruszać się, pośpiewać i zjeść banany w czekoladzie z ogniska rozmawiając o życiu, śmierci i harcerstwie. Ten czas spędzamy blisko natury, poznając okolicę, w której jesteśmy.

Dla kogo: Dla instruktorów i osób z otwartą próbą pwd.

Zgłoszenia trwają do 23 czerwca 2017 i odbywają się za pomocą formularza, który jest dostępny TUTAJ.

Zastępy

Zagajnikowy zastęp to 4-8 osób, z którymi dostaniesz się na miejsce spotkania (możecie to zrobić również w kilka zastępów!) i będziesz pracował podczas wyjazdu. Oczywiście nie wszystkie aktywności będziesz wykonywał ze swoim zastępem, będzie również miejsce na integrację z innymi osobami. Zgłaszając się na wyjazd ustalcie skład, wybierzcie roboczą nazwę i zastępowego. Proponując Wam zgłoszenia i udział w Zagajniku zastępami wychodzimy z założenia, że system małych grup działa zawsze, nawet w czasie wolnym instruktorów ;) Jeśli nie znalazłeś swojej ekipy, możesz zaznaczyć opcję „Szukam zastępu”, wtedy skontaktujemy Cię z innymi osobami, które wybrały tę opcję.

Rowery

Podczas tegorocznego Zagajnika chcemy Was zachęcić do tego, aby wspólnie się poruszać i odkryć okolicę na rowerach. Zapraszamy Was do ćwiczenia formy, robienia rowerowych kilometrów, oliwienia łańcucha swojego roweru lub pożyczenia go od znajomych na czas wyjazdu. Słowem – przygotowujemy się :) Jeśli wykorzystałeś/aś już wszystkie możliwości i nadal nie masz roweru to trudno - zaznacz taką opcję w ankiecie.

Miejsce: Osada Puszczańska, Tułowice. Dojazd pociągiem KM do Sochaczewa, następnie rowerem np. zgodnie z jedną z tych tras. Czas dojazdu (pociąg + rower) wynosi ok. 3 godziny. Będziemy spać w domkach 6-9 osobowych, nie jest potrzebny śpiwór.

Koszt: 65 zł.

Płatne na konto hufca do 15 lipca tytułem „DSCZ Zagajnik 2017 Imię i nazwisko”. Osobom wyjeżdżającym na obozy radzimy zapłacić już teraz!

Na koszt składa się zakwaterowanie, wyżywienie (kolacje, śniadania i obiady), program, zagajnikowa koszulka.

Program Zagajnika

Piątek, 8 września

Zapraszamy Was do przyjeżdżania wcześniej – można wtedy już odebrać klucze do domku, odpocząć pograć. Kadrom drużyn radzimy (w miarę możliwości) odwołać piątkową zbiórkę, aby zdążyć na wieczorne ognisko.

21:00 Ognisko i kolacja

Sobota, 9 września

10:00-16:00 Gra z rowerem w roli głównej

16:30-17:00 Obiad

17:00-19:30 Odpoczynek i Strefa Relaksu*

*Zapraszamy Was do współtworzenia jej przez zabranie ze sobą hamaków, planszówek, gitar, sprzętu sportowego…

20:00 Ognisko i kolacja

Niedziela, 10 września

Warsztaty nastawione na poznawanie siebie i poszerzenie instruktorskich horyzontów J

14:00 Obiad

15:00 Zakończenie

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Zobacz fotki z poprzedniego Zagajnka tutaj i tutaj.

Do zobaczenia! 

Basia, Ewa, Maciek, Magda i Uszi

14724443 1231197083605235 4133574347110313583 n