• Start
  • Hufiec

Hufcowe staże

Program stażu w namiestnictwie harcerskim

Jeżeli lubisz kontakt z ludźmi, wiesz jak zaplanować, przeprowadzić i podsumować zbiórkę; jeżeli niestraszne Ci sprawdzanie planów pracy i comiesięczne spotkania; jeżeli chcesz ciągle się uczyć i pogłębiać swoją wiedzę na temat działania drużyn harcerskich; jeżeli chciałbyś organizować spotkania dla kadry całego hufca; jeżeli masz jeszcze trochę czasu i zawsze lubisz robić coś więcej - zgłoś się na staż w namiestnictwie harcerskim! To świetna okazja nie tylko na pogłębienie swojej wiedzy harcerskiej, ale również poznanie nowych osób i zwyczajów panujących w naszym hufcu.
Program stażu w namiestnictwie harcerskim (pdf)

Program stażu w namiestnictwie harcerskim:

1. Cel
· zapoznanie się ze sposobem działania namiestnictwa
· pomoc w bieżących działaniach namiestnictwa
· poszerzenie umiejętności analizowania działania drużyn
· poznanie sposobów działania drużyn w hufcu

2. Adresaci
Osoby realizujące próbę podharcmistrzowską i zamierzające otwierać ją w najbliższej przyszłości

3. Zgłoszenia
Na staż należy się zgłosić, wysyłając e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

4. Czas trwania
Ok. 3 miesiące.

5. Zadania w trakcie stażu
· sprawdzenie do dwóch planów pracy
· uczestnictwo w dwóch wizytacjach: w pierwszej jako członek zespołu wizytującego, w drugiej jako prowadzący wizytację
· pomoc w przygotowaniu warsztatu / herbatki
· pomoc w bieżących zadaniach namiestnictwa
· uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach zespołu

6. Potwierdzenie / ocena
Stażysta otrzyma informację zwrotną.

Po odbyciu stażu istnieje możliwość dołączenia do zespołu namiestnictwa na stałe, o ile w zespole w danym momencie będzie na to zapotrzebowanie.

fot. CC BY-NC by Ajith Kumar