Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Warsztaty dla opiekunów prób instruktorskich

27 października (sobota) w godzinach 9:00-12:30 odbędą się Warsztaty dla opiekunów prób instruktorskich.

Zarówno opiekunowie z długim stażem, jak i osoby, które dopiero będą opiekunami prób znajdą coś dla siebie. Będziemy mówić zarówno o zmianach w Systemie Stopni Instruktorskich i Regulaminie KSI jak i podpowiadać jak zabrać się za przygotowanie próby z podopiecznym, a także pokażemy Wam jak wygląda nowy test na zakończenie próby przewodnikowskiej.
Aby uzyskać dyplom uczestnictwa w warsztatach, należy wziąć udział w całym spotkaniu.

Zgłoszenia do 22.10 przez tę ankietę.

--

Komisja Stopni Instruktorskich Hufca ZHP Warszawa-Żoliborz

Nowy test PWD

Już od pewnego czasu nasza komisja pracuje nad aktualizacją pytań do testu przewodnikowskiego oraz nad nowym sposobem jego wypełniania. Dokładamy wszelkich starań, aby nowa formuła testu "ruszyła" już w październiku.
Na stronie hufca w zakładce KSI --> Materiały, można znaleźć dokument "Test PWD - zasady i treść pytań", w którym zapisaliśmy zasady nowego testu oraz listę wszystkich pytań. Prosimy, aby kandydaci, którzy jeszcze są przed napisaniem testu (ale także i opiekunowie), zapoznali się z treścią tego dokumentu. 

Sam sposób zapisania się na test nie ulega zmianie - tak jak wcześniej, należy zgłosić się do komendanta hufca lub osoby przez niego wskazanej. 

W nowej formule test będzie wypełniany elektronicznie, tj. na komputerze.

--

KSI Hufca ZHP Warszawa-Żoliborz

Nowy wniosek do KSI

Informujemy, że na stronie został umieszony link do nowego wniosku do KSI (w formie ankiety). Stary wniosek został usunięty z materiałów do pobrania. Prosimy o wypełnianie nowego wniosku. 
Link do nowego wniosku można znaleźć w menu rozwijalnym w seksji Komisja Stopni Instruktorskich oraz na stronie głównej KSI w menu bocznym. 

--

Komisja Stopni Instruktorskich

NOWY SYSTEM STOPNI INSTRUKTORSKICH

Przypominamy wszystkim opiekunom i kandydatom otwierającym próby instruktorskie od stycznia 2017 r., że Rada Naczelna ZHP przyjęła nowy System Stopni Instruktorskich - Uchwała nr 43/XXXVIII Rady Naczelnej ZHP z dnia 2 października 2016 r. W zawiązku z powyższym, wszystkie próby instruktorskie otwierane począwszy od komisji styczniowej (włącznie), muszą być zgodne z nowym System Stopni Instruktorskich.

Informujemy, że na stronie hufca, w materiałach KSI, dodany został nowy System Stopni Instruktorskich – plik o nazwie „System Stopni Instruktorskich - obowiązujący dla prób otwieranych od stycznia 2017 r.

Aby ułatwić opiekunom i kandydatom otwierającym próby, pracę z tym dokumentem, poniżej zapisane są najważniejsze zmiany dotyczące wymagań dla prób na stopień przewodnika/-czki i stopień podharcmistrza/-yni.

Czytaj dalej

Więcej artykułów…