Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Harcerski Klub Ratowniczy "Żoliborz"

Klub specjalnościowy, w którym można uczyć się udzielać pierwszej pomocy oraz doskonalić swoje umiejętności. HKR działa obecnie w dwóch sekcjach: ratowników ZHP oraz osób chcących nimi zostać. Spotkania Klubu odbywają się we wtorki o godz. 18.30 w hufcu- na przemian raz jedna raz druga sekcja (zgodnie z terminarzem wykorzystania lokalu hufca).

Przewodniczącą HKR jest dh. Renata Czarnecka, a zastępcą - pwd. Kamil Hermanowski.
Chętnie pomagamy w zbiórkach na temat samarytanki oraz w zabezpieczeniach różnych imprez.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Harcerski Klub Samoobrony "Garda" (nieoficjalnie imienia ppłk Leszka Drewniaka "Diabła")

Klub specjalnościowy, w którym można poznać i rozwijać skuteczne metody reagowania na bezpośrednie zagrożenie atakiem na ulicy, w windzie, na klatce schodowej w sposób zapewniający zarówno bezpieczeństwo fizyczne (czyli, że zaatakowany wyjdzie z tego cało), jak i prawne (czyli, że uniknie nieprzyjemnego spotkania z prokuratorem). System oparty jest na technikach aikido, iaido, combat jujitsu, combat 56 itp. W treningach uczestniczą harcerze na co dzień ćwiczący sztuki walki (judo, karate), którzy swoim doświadczeniem wzbogacają ćwiczony system samoobrony.
Treningi odbywają się w środy o 17.00 w Gimnazjum 55 przy Al. Wojska Polskiego 1a.

Harcerski Klub Łączności SP5ZHJ "Kawiarenka pod Globusem"

Harcerski Klub Łączności powstał w kwietniu 2005. Założycielami i operatorami odpowiedzialnymi byli pwd. Kalina Kaźmierska, pwd. Lech Kowalewski oraz phm. Piotr „Broda" Stanisławski. Klub mieści się w Szkole Podstawowej na 267 na warszawskim Żoliborzu (Sady Żoliborskie) przy ul. Braci Załuskich 1. Dzięki dobrym relacjom z dyrekcją szkoły, posiadamy własne pomieszczenie klubowe na 2 piętrze oraz stały dostęp do klubu, jak i do anten zainstalowanych na dachu szkoły. Klub na początku zajmował się tylko pracą w pasmach krótkofalarskich, ale z czasem rozpoczęliśmy przygodę z radiami profesjonalnymi. Dzięki temu, rokrocznie bierzemy udział w Zlocie Drużyn Grunwaldzkich, nie tylko jako radiooperatorzy stacji okolicznościowych, ale jako zabezpieczenie łączności służbowej dla potrzeb Zlotu.

Czytaj dalej

Harcerski Klub Łączności SP5ZIP im. hm. Wacława Łukaszewicza SP5WL

Początków naszej działalności należy szukać w 1991 roku, kiedy to kadra 293 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej nawiązała współpracę z powstającym Warszawskim Stowarzyszeniem Radioorientacji Sportowej i rozpoczęła działalność szkoleniową z dyscypliny z harcerska zwanej radiowe łowy na lisa.

Przez 6 lat działalności we współpracy z PZRS [Polski Związek Radioorientacji Sportowej] i WSRS, udziału w przeróżnych Zawodach i Mistrzostwach w tym międzynarodowych zostaliśmy namówieni przez druha hm. Wacława Łukaszewicza sędziego wielu mistrzostw w RS, szefa inspektoratu łączności Chorągwi Stołecznej ZHP do założenia Harcerskiego Klubu Łączności w Szczepie 293 WDHiZ.

Czytaj dalej