Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

phm. Alina Wasielewska - komendantka ŻSKI

Swoją przygodę z harcerstwem zaczęłam dość późno, bo dopiero w drużynie starszoharcerskiej (teraz: wędrowniczej). Razem z paczką przyjaciół działałam w 44 WDH im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki" na Pradze Południe, gdzie byłam zastępową. Przyrzeczenie harcerskie złożyłam podczas zimowiska w 1986 r.

Potem, na dość długo, rozstałam się z harcerstwem. Pochłonęło mnie życie zawodowe i rodzinne. Mój come back nastąpił, gdy moje córy dorosły do wieku zuchowego (jakieś 15 lat temu) i zaczęłam poszukiwać dla nich gromady zuchowej.

Czytaj dalej

phm. Monika Czokajło

Wywodzę się ze środowiska 127 WDHiGZ, gdzie zaczynałam w gromadzie zuchowej "Kosmiczne Muchomory", a kończyłam jako drużynowa drużyny wędrowniczej "Plejady". Wtedy też na dobre związałam się z wędrownictwem, przez jakiś czas prowadziłam namiestnictwo wędrownicze "Entelechia", współredagowałam magazyn "Na Tropie", byłam też instruktorką zespołu wędrowniczego w Wydziale Metodycznym GK ZHP.

Jestem instruktorką Szarej Drużyny - wspólnoty instruktorów, którzy na różnych poziomach organizacji prowadzą kształcenie i wspierają kadrę (przede wszystkim drużynowych) wędrowniczą.

Czytaj dalej

phm. Dorota Jaśkiewicz

Z kształceniem swoją przygodę zaczęłam już stosunkowo dawno temu najpierw pomagając, a później samodzielnie prowadząc zajęcia na różnych kursach i warsztatach. Uważam, że nie ma nic lepszego niż takie instruktorskie rozmowy, wymiany myśli, pomysłów i poglądów dlatego chętnie w ramach swojej próby harcmistrzowskiej zdobyłam Brązową Odznakę Kadry Kształcącej i na przełomie roku 2014 i 2015 poprowadziłam kurs przewodnikowski połączony z kursem drużynowych zuchowych.

Czytaj dalej

phm. Aleksandra Kozubska

Kształceniem zajęłam się właściwie zaraz po tym, kiedy zaczęłam sama być instruktorem. Nowe doświadczenia starałam się przekazywać kolejnym osobom, z nadzieją, że wykorzystają je w swojej pracy. Sama pracowałam jako instruktor zuchowy. Później prowadziłam namiestnictwo zuchowe. Dlatego pierwsze kształceniowe szlify zdobywałam właśnie podczas kursów drużynowych zuchowych.

Przez kilka lat byłam szefową Żoliborskiej Szkoły Kadry Instruktorskiej. Obecnie jestem członkiem zespołu ŻSKI. Sama staram się systematycznie uczyć nowych rzeczy, by nie wpaść w rutynę. W kursach i warsztatach uwielbiam poznawanie nowych ludzi i szukanie za każdym razem jeszcze lepszych sposobów na przekazywanie wiedzy.